Regulamin

Karta zgłoszeniowa kat. I

Karta zgłoszeniowa kat. II

Karta zgłoszeniowa kat. III

➡️ W sobotę 9 września seniorzy spotkali się w Aleksandrowie Kujawskim śpiewając, tańcząc i bawiąc się podczas XLII Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „O Zegar Czasu”. W tegorocznym przeglądzie wysłuchaliśmy 31 występów.
➡️ Przegląd adresowany był do Seniorów działających w amatorskich ruchach seniorów przy miejskich i wiejskich ośrodkach kultury na Kujawach, domach dziennego pobytu oraz dla zespołów muzycznych uniwersytetów trzeciego wieku. Występujący zaprezentowali tańce ludowe, muzykę, pieśni, gawędy, obrzędy a wszystko to oprawione w piękne stroje i barwy ludowe.
➡️ Jury w składzie: Kaja Potrzebska -przewodnicząca, Małgorzata Lorenc, Agata Bobrowska przyznało nagrody następującym zespołom i wykonawcom:
▪️ Główna nagroda "Zegar Czasu" została przyznana Zespołowi "Kujawy Bachorne Nove" z Osięcin.
▪️Nagroda w kat. 1 trafiła do Klubu Seniora „Złoty Wiek” z Aleksandrowa Kujawskiego.
▪️Nagrodę w kat. 2 otrzymała Grupa Teatralna „Karuzela Czasu” z Skierniewic.
▪️Nagrodę w kat. 3 odebrał Waldemar Gmiński z Aleksandrowa Kujawskiego.
Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Dorota Lewandowska przyznała nagrodę zespołowi z Włocławka „Ze Śródmieścia Towarzystwo”. Po występie tego zespołu, po raz pierwszy w historii przeglądu, publiczność domagała się bisu.
➡️ Po części konkursowej wystąpił Jacek Szyłkowski z koncertem „Wspomnienie młodości”. Widownia nagrodziła artystę gromkimi brawami a podczas występu wspólnie śpiewali znane i lubiane piosenki.
➡️ Serdecznie gratulujemy Laureatom i wszystkim Wykonawcom występów tegorocznej edycji, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
➡️ Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora „O Zegar Czasu” organizowany był w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.
✅ Organizatorzy:
▪️Miejskie Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego
✅ Patronat Medialny:
▪️Polskie Radio PiK
▪️TVP3 Bydgoszcz
✅ Zadanie współfinansowanie ze środków Gminy Miejskiej Aleksandrów Kujawski.