Uwaga!!! Drodzy Rodzice, nie macie jeszcze planów na wakacje dla Waszych pociech? Zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego. Ruszają zapisy na Wakacje z MCK!!! Zapewniamy, że nie będzie nudno i gwarantujemy 100% dobrej zabawy!

Ważna informacja: Zapisy na Wakacje z MCK należy dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego na naszej stronie internetowej. Wypełniony formularz należy przynieść do naszej siedziby. Bez wypełnionego formularza dzieci nie będą zapisywane na zajęcia.

Wakacje z MCK przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-15 lat.

Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Karta zgłoszeniowa i regulamin "Wakacje z MCK"
Lato w miecie
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
4

Pierwszy dzień Ferii Zimowych z MCK 09.02.2023 r.:
Dzieci uczestniczyły w zajęciach rękodzielniczych na których przygotowały anioły z masy solnej. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pyszne niespodzianki.
Za poprowadzenie zajęć dziękujemy pani kierownik Edycie Hermanowskiej ze Środowiskowy Dom Samopomocy im. Prof. Jana Władysława Piltza

Drugi dzień Ferii Zimowych z MCK 10.02.2023 r.:
Na zajęciach w ramach Ferii Zimowych z MCK dzieci dokończyły anioły z masy solnej, które dla utrwalenia zostały wypieczone w piecu. Teraz przyszedł czas na ich malowanie. Musimy przyznać, że figurki wykonane przez dzieci są piękne i będą wspaniałą pamiątką.
Kolejnym punktem była zabawa z bum bum rurkami. Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną powierzchnię wydają różne dźwięki. Poszczególne rurki mają odmienne kolory odpowiadające konkretnym dźwiękom. Rurki dają nieograniczone możliwości zabawy, pobudzają wyobraźnię i twórcze myślenie u osób w każdym wieku.
Za poprowadzenie zajęć dziękujemy pani kierownik Edycie Hermanowskiej ze Środowiskowy Dom Samopomocy im. Prof. Jana Władysława Piltza

Trzeci dzień Ferii Zimowych z MCK 11.02.2023 r.:
Dzień uupłynął pod hasłem kina, kosmosu, muzyki i tańca. Uczestnicy zajęć podzieleni zostali na dwie grupy. Kiedy jedna grupa uczestniczyła w zajęciach taneczno-ruchowych w tym czasie druga oglądała seans w kinie sferycznym. Dzieci mogły zobaczyć filmy: "Polaris II. Tajemnica Spadających Gwiazd", „Astronauci z przypadku” oraz „Powrót na Księżyc”.
Kino sferyczne to nowa forma kształcenia nie tylko dla dzieci. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niezwykły obraz. Prezentuje sferyczny 360º obszar projekcyjny. Jest to najefektywniej działająca obecnie uwiarygodniona rzeczywistość.
Za poprowadzenie zajęć taneczno-ruchowych dziękujemy pani Małgorzacie Lorenc a za kosmiczną podróż Kino Sferyczne / Mobilne Planetarium https://www.facebook.com/SferyczneKino/

Czwarty dzień Ferii Zimowych z MCK 12.02.2023 r.:
Uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstaw samoobrony. Celem treningu było nauczenie w formie zabawowej podstawowych zasad i chwytów pozwalających odeprzeć atak napastnika. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w poszczególnych ćwiczeniach. Po treningu uczestnicy mogli nabrać sił dzięki pysznej niespodziance.
Za poprowadzenie zajęć dziękujemy Toruński Klub Karate Oyama https://www.facebook.com/profile.php?id=100057306736458
Wszystkim uczestnikom Ferii Zimowych z MCK dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

20230206 Ferie 2  20230207 ferie 7   20230208 ferie 3  20230208 ferie 8 20230209 ferie 10 

Pełna fotorelacja z Ferii TUTAJ