W sobotę 10 września seniorzy spotkali się w Aleksandrowie Kujawskim śpiewając, tańcząc i bawiąc się podczas XLI Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „O Zegar Czasu”. W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 12 zespołów z klubów seniora, dwie gawędziarki i pięcioro solistów. Widzowie wysłuchali utworów ludowych, biesiadnych ale również bawili się przy muzyce współczesnej.
 
Podczas Przeglądu "O Zegar Casu" regionalnymi smakołykami częstowały panie z KGW w Nowym Ciechocinku, Żabieńcu, Konecku i Raciążku. Wszystko w ramach projektu Smaki Ziemi Kujawskiej, realizowanego przez Związek Gmin Ziemi Kujawskiej. Na pięknie ozdobionych stołach nie zabrakło wypieków, kujawskiego żurku, czerniny oraz gęsiny.
 
Przed werdyktem jury wystąpił z koncertem Mirosław Deredas prezentując piosenki Krzysztofa Krawczyka.
Jury w składzie: Urszula Paprocka -przewodnicząca, Małgorzata Lorenc, Tomasz Skibiński przyznało nagrody następującym zespołom i wykonawcom:
➡️ Główna nagroda "Zegar Czasu" została przyznana Zespołowi Ludowemu „Gniewkowianie” z Gniewkowa.
➡️ Nagroda Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury Pani Doroty Ciesielskiej trafiła do Pana Waldemara Gmińskiego z Ciechocinka.
➡️ Nagroda w kat. 1 Zespoły, duety dla Zespołu Klubu Seniora „Złoty Wiek” z Aleksandrowa Kujawskiego.
➡️ Nagroda w kat. 2 gawędziarze, kabarety, formy teatralne dla Jadwigi Skowrońskiej „Ciotki Walerii”
➡️ Nagroda w kat. 3 soliści dla Ewy Kowalczyk z zespołu "Radojewiczanie" z Dąbrowy Biskupiej
Serdecznie gratulujemy Laureatom i wszystkim Wykonawcom występów tegorocznej edycji, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
 
Dodatkową atrakcją tego dnia była parada przygotowana wspólnie ze słuchaczami Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu III Wieku oddział Aleksandrów Kujawski. Parada przeszła ulicami miasta zachęcając mieszkańców do wspólnej zabawy na XLI Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów „O Zegar Czasu”.
Dziękujemy Policjantom z Powiatowej Komedy Policji w Aleksandrowie Kujawskim oraz Strażakom Ochotnikom z OSP Aleksandrów Kujawski za zabezpieczenie trasy.
 
Organizatorzy:
Miejskie Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego
Patronat Medialny:
Opieka medialna:
✅ Zadanie współfinansowanie ze środków Gminy Miejskiej Aleksandrów Kujawski.
galeria zdjęć ⇒ Facebook 
   

post pionowyFb

 

 

 

 

 XLI O ZEGAR CZASU

Regulamin

Karta zgłoszeniowa I kat.

Karta zgłoszeniowa II kat.

Karta zgłoszeniowa III kat.

 XLI O ZEGAR CZASU

Kolejność występów

 

 

 

XLI O ZEGAR CZASU z parad