Plakat Eko ozdoba

 

Miejskie Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Aleksandrowa Kujawskiego do udziału w konkursie „Eko-ozdoba na choinkę.Konkurs na wykonanie ozdoby z surowców wtórnych”. Szczegóły dot. konkursu znajdują się w załączonym regulaminie.

UWAGA!!! Termin zgłaszania prac upływa 9 grudnia 2022 r.

W razie pytań prosimy o kontakt z Punktem Promocji i Informacji Turystycznej „Stacja Aleksandrów”, tel.: 531-637-473, 531-849-094, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin

Karta zgłoszeniowa


 

♻️ 12 grudnia br. w Miejskim Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego zebrała się komisja, która oceniła prace zgłoszone do konkursu Eko-ozdoba na choinkę. Konkurs na wykonanie ozdoby świątecznej z surowców wtórnych.
♻️ Organizatorami konkursy byli:
- Miejskie Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego w Aleksandrowie Kujawskim,
- Punkt Promocji i Informacji Turystycznej Stacja Aleksandrów
‼️ Konkurs dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
♻️ Przedmiotem konkursu było wykonanie ekologicznej ozdoby bożonarodzeniowej na choinkę. Pomysł i technika była dowolna, ważne było, żeby ozdoby świąteczne były wykonane z surowców wtórnych (papier, szkło, plastik) lub materiałów naturalnych (drewno, siano, słoma, szyszki, ziarna, pestki, suszone owoce itp.).
♻️ Celem konkursu było wykorzystanie różnorodnych materiałów, aby nadać im użyteczny charakter, nowe "życie". Poznanie pojęć: biodegradacja, recykling, utylizacja. Zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania – recykling, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę. Umożliwienie wykorzystania ekologicznych materiałów w tym pochodzenia naturalnego. Promowanie zachowań mających na celu ochronę przyrody i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za nią. Prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dziecięcej. Promocja tradycji świąt Bożego Narodzenia.
? Prezentujemy laureatów w poszczególnych kategoriach.
▪️ Kategoria klasy I-IV
I miejsce – Franciszek Zawidzki Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Wybickiego
II miejsce – Alicja Kobierzycka Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Wybickiego
III miejsce – Dorian Grabowski Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Podróżników
Wyróżnienia:
• Alicja Romanowska Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Wybickiego
▪️ Kategorie klasy V-VIII
I miejsce – Szymon Kempara Publiczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego
II miejsce – Natasza Skierkowska Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Wybickiego
III miejsce – Julia Liniewska Szkoła Podstawowa Specjalna nr 4 im. Józefa Wybickiego
Wyróżnienia:
• Maja Kudela Publiczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego
• Dorota Racka Publiczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego
♻️ Na konkurs wpłynęły 52 prace.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Podróżników – 14 prac
Publiczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego Salezjańskie Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim – 11 prac
♻️ Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród odbędzie się 14 grudnia 2022 r., o godz. 16:00 w Miejskim Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego.
Uwaga‼️ Zgłoszone na konkurs prace prosimy odbierać od 15 grudnia br. do 21 grudnia br. w Miejskim Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego. Prace nieodebrane w terminie zostaną zniszczone.